Echipe Înscrise

Echipe înscrise

Vezi mai jos lista echipelor înscrise în competiția Lider European:

NUMELE ȘCOLII ADRESA ȘCOLII NUMELE ECHIPEI
Liceul cu Program Sportiv Baia Mare Baia Mare – Maramures Make LPS Great Again
Colegiul National” Gheorghe
Munteanu Murgoci”
Braila Dream Team
Colegiul National Alexandru Ioan Cuza
Municipiul Ploiesti
Ploiesti Tineri pentru tineri
COLEGIUL ECONOMIC,,VIRGIL MADGEARU“ PLOIEŞTI GENERAŢIA,, PATRIOŢII“
LICEUL „VASILE CONTA TARGU NEAMȚ SKILL FIT
Liceul de Artă ”Ștefan
Luchian” Botoșani
Botoșani Micii artiști
Colegiul Național Elena Cuza Craiova M!ND
Liceul Teoretic “Bathory
Istvan”
Cluj-Napoca Love-spreaders
Colegiul National Militar “Dimitrie
Cantemir”
Breaza Oglinda Neagra
Liceul Tehnologic
,,Gh.K.Constantinescu”,Braila
Braila A.S.A.P
Liceul “Voltaire” Craiova Volfran
Regina Maria Ploiesti Think aloud
Colegiul Național Pedagogic ”Regele
Ferdiand”
Sighetu Marmației Ferdy
LICEUL TEORETIC ,,VLAD ȚEPEȘ” TIMIȘOARA PRO NATURA
Liceul Teoretic “Grigore
Moisil” Timisoara
Timisoara LEO
COLEGIUL TEHNIC RADAUTI #friendship.is.the.new.cool
Colegiul Național „Nicu Gane”
Fălticeni
Falticeni ALTER EGO
LICEUL DE ARTĂ ”ȘTEFAN
LUCHIAN” BOTOȘANI
BOTOȘANI MICII ARTIȘTI
COLEGIUL ECONOMIC ARAD PROECO
Liceul Teoretic JEAN BART   Sulina Oras SULINA EUROPOLIS
LICEUL DE ARTĂ ”ȘTEFAN
LUCHIAN” BOTOȘANI
BOTOȘANI MICII ARTIȘTI
COLEGIUL ECONOMIC,,VIRGIL MADGEARU“ PLOIEŞTI GENERAŢIA,, PATRIOŢII“
Liceul cu Program Sportiv Baia Mare Maramures Romania MAKE LPS GREAT AGAIN
LICEUL DE ARTA STEFAN LUCHIAN BOTOSANI BOTOSANI MICII ARTISTI
Colegiul Dobrogean Spiru Haret Tulcea Haretişti
Colegiul Național UNIREA Târgu-Mureș Elevii Viitorului
Liceul Teoretic
„O.C.Tăslăuanu”
Toplița EurosocialOCT
LICEUL TEORETIC FILADELFIA SUCEAVA SUCEAVA FILACHEM
Liceul Tehnologic GOGA IONESCU TITU,  jud. Dambovita Gospodarii
COLEGIUL TEHNIC CF ”UNIREA” Pașcani IORDĂCHEII
LICEUL TEORETIC ALEXANDRU MARGHILOMAN
BUZĂU
BUZĂU LOBBY
Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu Timisoara “Noi oamenii”
Colegiul Național UNIREA Târgu-Mureș Elevii Viitorului
Liceul Voltaire Craiova Voltaire
COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC
“SPIRU HARET”
BUZĂU SOCIAL&TRADITIONAL
COLEGIUL NAȚIONAL “GRIGORE
MOISIL”
ONEȘTI SMILE VISION
Liceul Tehnologic de Industrie
Alimentară
Arad Echipa LTIA
I.L. CARAGIALE BUCURESTI 4 TIMES ECO
Colegiul Național Pedagogic Spiru
Haret
Buzau SMILERS
Colegiul de Arta ”Carmen Sylva” Ploiesti Developing Artists
Liceul Teoretic Miron Costin
Pașcani
Pașcani Hope Team
Regina Maria Ploiesti Future Leaders
Liceul Teoretic”Aurel Vlaicu” Breaza ECOMESAGERII
Colegiul National “Nicolae
Titulescu
Craiova FireWorks
Liceul Tehnologic ,,Liviu Rebreanu” Loc. Maieru Optimistii
COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC “REGINA
MARI”
DEVA GRUPA 1
COLEGIUL ECONOMIC VIRGIL MADGEARU PLOIESTI 4WINNERS
LICEUL AUREL RAINU FIENI FIENI 4TEAM
Colegiul Național ”George
Coșbuc”
Cluj Napoca Cosbuc100
Liceul “Alexandru cel Bun” Botoșani Empaticii
Colegiul Economic Transilvania Tîirgu Mureș LRP – Lideri reciclare pet-uri
Liceul de Artă ”Ștefan
Luchian” Botoșani
Botoșani Micii artiști
Colegiul National de Informatica Piatra Neamț ACTA
Liceul Teoretic “Onisifor
Ghibu” Sibiu
Sibiu Greenhouse Guardians (GG)
Liceul Teoretic GH Lazar Avrig Avrig ECO4LA
Colegiul Economic Virgil Madgearu Ploiesti 4WINNERS
Liceul Teoretic GH Lazar Avrig Avrig, jud.Sibiu ECO4LA
Colegiul Dobrogean Spiru Haret Tulcea Haretiștii
COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC ANDREI
ȘAGUNA”
SIBIU TEODORA CÂNDEA
Tehnologic Alexandru Borza Cluj Napoca Luminitele
Colegiul National Pedagogic Gheorghe
Lazar          Lazar
Cluj-Napoca Verdele, culoarea vietii
Colegiul National “Mihai
Viteazul”
Ploiesti BackSTREET Girls
Liceul “Voltaire” Craiova The Lions
Colegiul National “Mihai
Viteazul”
Ploiesti PAP (Partidul Anti-Poluare)
Liceul Tehnologic “Alexandru
Borza”
Cluj-Napoca Verde pe perete
Colegiul Tehnic ,, Ion Mincu,, Focsani DCAR
Liceul de Arte Corneliu Baba Bistrita Eco Youth in Action
Liceul Teoretic Petre Pandrea Bals Steps for the future
Colegiul Economic Transilvania Târgu Mureș We All Are One
Colegiul Național Constantin
Carabella
Târgoviște Historia
COLEGIUL DE ARTE Baia Mare Back to childhood
Liceul Teoretic Filadelfia Suceava Fila Voice
Colegiul Naţional Cuza Vodă Huşi VISĂTORII
Colegiul National Militar “Tudor
Vladimirescu”
Craiova ProLider
Colegiul Național ”Elena Ghiba
Birta”
Arad TACO
DIMITRIE CANTEMIR ONESTI WEISS
Colegiul National Pedagogic Stefan cel
Mare Bacau
Bacau CNMRCM
DIMITRIE CANTEMIR ONESTI HAGA
Liceul Teoretic ”Ioan Cotovu” Harsova ”Carsium”
Colegiul “Mihai Viteazul” Bumbesti-Jiu Lideri educati, informati, implicati!
Colegiul National Pedagogic Stefan cel
Mare
Bacau Cred in tine!
Colegiul Național Iași Iași Impact Național Iași
“Ienăchiță
Văcărescu”
Târgoviște Idealiștii
Colegiul Național „Vasile
Goldiș” Arad
Arad AEDIFICIUM
Colegiul Național “Mihai
Viteazul”
Ploiești Electron Garage
Liceul Tehnic Buzau BUZAU Tehnic vorbind
LICEUL TEORETIC MIHAIL SADOVEANU BUCURE;TI ECO PRO
Colegiul Național Militar
“Ștefan cel Mare”
Câmpulung Moldovenesc Mușatinii
COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC ANDREI
ȘAGUNA SIBIU
Sibiu EUROPEDA
Liceul Tehnologic Panait Istrati BRAILA CAMPIONII
LICEUL TEORETIC FILADELFIA SUCEAVA SUCEAVA FILACHEM
Liceul cu Program Sportiv Loc.Baia Mare Jud. Maramures, Romania MAKE LPS GREAT AGAIN
LICEUL TEORETIC “MIRCEA
ELIADE”
INTORSURA BUZAULUI WI-FI
Colegiul Tehnic ”Mihai Băcescu”
Fălticeni
Fălticeni Phoenix
Liceul de Artă ”Ștefan
Luchian” Botoșani
Botoșani Micii artiști
Colegiul Național Bogdan Petriceicu
Hasdeu
Buzău Starship
LICEUL TEORETIC “ION
CANTACUZINO”
PITESTI FANTASTICELE
COLEGIUL NAȚIONAL “GRIGORE
MOISIL”
Onești SMILE VISION
Col.Teh.General Gheorghe Magheru Tg-Jiu REFORMATORII
LICEUL TEORETIC TRAIAN VUIA REȘIȚA AVIS
Liceul “Voltaire” Craiova Soimi francezi
CLEGIUL NATIONAL CAROL I Craiova BRAG
Colegiul National Ion Luca Caragiale Ploiesti Echipa Caragiale
Liceul Teoretic „Dimitrie Bolintineanu” București EuROmania
Liceul Tehnologic ELECTROMURES Târgu Mureș HEART BY HEART
Colegiul National Gheorghe Munteanu
Murgoci
Braila Dream Team
Colegiul Național “Nicu
Gane”
Fălticeni Viceversa
Colegiul National “Ion Luca
Caragiale”
Ploiesti I.L.eCo
Colegiul Național „Tudor
Vladimirescu”
Târgu-Jiu EcoBike
Colegiul National “Ion Luca
Caragiale”
Ploiesti I.L.eCo
Colegiul National Andrei Muresanu Bistrita BeAS
COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC
“SPIRU HARET”
BUZĂU SOCIAL&TRADITIONAL
Liceul Teoretic “Vlad Tepes” Timisoara Statia de lectura
Colegiul National Mihai Eminescu Suceava Suceava Boboceii fruntaşi
Colegiul National Mihai Eminescu Suceava Suceava Boboceii fruntaşi
Colegiul Agricol “Dimitrie
Cantemir”
Huşi Orthopedics Pro
Colegiul Economic Emanuil Gojdu Hunedoara UNITATE PRIN VOLUNTARIAT
Colegiul National ”Samuel von
Brukenthal”
Sibiu Brukenthal Team
Colegiul Tehnic “General Gheorghe
Magheru” Tg Jiu
Tg Jiu Together for you!
COLEGIUL TEHNIC ,,AUGUST TREBONIU
LAURIAN”
Agnita PROFESIONISTELE
COLEGIUL”ALEXANDRU CEL BUN’ GURA HUMORULUI MOȘTENITORII BUCOVINEI
Colegiul Economic Arad 4 Europe
LICEUL TEHNOLOGIC VALERIU BRANISTE LUGOJ H.O.P.E
Liceul Teoretic „Avram Iancu”
Cluj-Napoca
Cluj-Napoca REUS
Liceul Voievodul Mircea Târgoviște A IX-a C
COLEGIUL TEHNIC „AUGUST TREBONIU
LAURIAN”
AGNITA ALL FOR ONE
Colegiul National Al.I.Cuza, Focsani Focsani Voiajoare europene
Liceul Tehnologic „Lazăr Edeleanu”
Ploiești
Ploiești Magneticii
Colegiul Național Pedagogic
“Regina Maria”
Deva Queen’s Warriors
Liceul Teoretic «Dimitrie Bolintineanu Bucureşti EuROmania
Colegiul National Al.I.Cuza, Focsani Focsani EuroHub
Colegiul National Andrei Mureșanu Bistrița, jud. Bistrita-Năsăud BeAS
Colegiul National Pedagogic “Mihai
Eminescu”
Targu Mures BETTER TOGETHER
Liceul de Arte Vizuale ”Romulus Ladea” Cluj-Napoca L.D.C (Ladea Debate Club)
Liceul Teoretic,,Grigore Tocilescu
Mizil VOCILE SPERANȚEI
Liceul Tehnologic Lazăr Edeleanu
Municipiul Ploiești
Ploiești Medicii naturii
Colegiul Național „Preparandia –
Dimitrie Țichindeal”
Arad ECLASS
Colegiul Național
”Ienăchiță Văcărescu”
Târgoviște S.T.A.D
Liceul Pedagogic “D. P.
Perpessicius” Braila
Braila WeArePeda
Liceul Teoretic Ion Creangă Tulcea ROCREW
Colegiul Ion Kalinderu Busteni Urșii Bușteni
Liceul Teoretic “Avram Iancu” Cluj-Napoca Future of The Past
Liceul Tehnologic de Transport Feroviar
„Anghel Saligny” Simeria
Simeria În fața camerelor
Colegiul Național
”Ienachiță Văcărescu”
Târgoviște ” Ambasadorii”
Liceul Tehnologic de Transport Feroviar
„Anghel Saligny” Simeria
Simeria Environmentals
Liceul Tehnologic de Transport Feroviar
„Anghel Saligny” Simeria
Simeria DUBLE “M” “C.S.”
Liceul Tehnologic de Transport Feroviar
„Anghel Saligny” Simeria
Simeria A.C.S. : Adventure Crew Simeria
Colegiul Național ,,Zinca
Golescu”, Pitești
Pitești,Argeș Jamakka
Colegiul Pentru Agricultură și
Industrie Alimentară “Țara Bârsei”
Prejmer, Brașov Călătorii Prejmerului
Liceul”Alexandru cel Bun” Botoșani Botoșani Prietenii Naturii
COLEGIUL TEHNIC ION MINCU Focsani Sperantele
Liceul Teoretic,,Grigore Tocilescu
Mizil VOCILE SPERANȚEI
Colegiul Național „Gheorghe
Șincai”
București Șincaiștii au talent
LIC. 
TEHN. DE TRANSPORTURI AUTO
CRAIOVA XAU
Liceul Teoretic “Ovidius” Constanta Ovidius
Colegiul “Silvic” Bucovina Campulung Moldovenesc CSB
Liceul Teoretic “Grigore Tocilescu” Mizil Vocile speranței
Colegiul Tehnic „Ion Mincu” Focsani Speranțele
Colegiul Economic Virgil Madgearu,
Tg-Jiu
Târgu-Jiu Eco-lider
COLEGIUL NATIONAL NICHITA STANESCU PLOIESTI ENTUZIASTII
Colegiul Tehnic „Ion Mincu” Focșani Speranțele
Colegiul Economic Emanuil Gojdu
Hunedoara
Hunedoara The voice of Europe
LICEUL TEHNOLOGIC „JACQUES M. ELIAS” COMUNA SASCUT ECHIPA ELIAS
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL Tulcea LEGENDARII
Colegiul Tehnic „Ion Mincu” Focșani Speranțele
Liceul Teoretic German “Johann
Ettinger”
Satu Mare All For One
Colegiul Național „Mircea Eliade” Reșița Salvatorii
Seminarul Teologic Sf Ioan Iacob Dorohoi Pridvorul culturii române
Liceul cu Program Sportiv ,,Florin
Fleseriu”
Sebes The Believers
Colegiul National Banatean Timisoara Egalité
Liceul Economic “Virgil
Madgearu”, Constanta
Constanta LEVM
Liceul Tehnologic Agromontan Romeo
Constantinescu
Valenii de Munte Higeea
Liceul de Artă Ștefan Luchian
Botoșani
Botoșani Liceul de Artă Ștefan
Luchian Botoșani
Liceul Tehnologic Aiud Aiud Aiudul milenar
Liceul Teoretic Lucian Blaga Cluj Napoca Echipa Prieteniei
Colegiul National I. L. Caragiale Bucuresti TOTI PENTRU UNU
Liceul Teoretic “Grigore
Tocilescu”
Mizil Apărătorii Sufletului
Liceul Teoretic “Grigore
Tocilescu”
Mizil Ap
Colegiul Economic Virgil Madgearu Ploiesti Impact team
Liceul Teoretic “Ion
Mihalache” Topoloveni
Topoloveni Alter Ego
Liceul Tehnologic Petrol Moreni Moreni Ecologistii LTP-ului
Liceul Aurel Rainu Fieni Fieni Star girls
Colegiul Național Zinca Golescu Pitești ORACLES
COLEGIUL TEHNIC DE CAI FERATE
“UNIREA” PASCANI
PASCANI Echipa IX-H
Colegiul Național Pedagogic
“Regina Maria”
Deva Team4win
LICEUL TEORETIC ,,ION CANTACUZINO”
PITEȘTI
PITEȘTI Cantacuzinii
Liceul Teoretic “Grigore
Tocilescu”
Mizil The Green Heroes
COLEGIUL ECONOMIC VIRGIL MADGEARU BUCURESTI BUCURESTIUL PE DOUA ROTI
Colegiul Agricol si de Industrie
Alimentara “Vasile Adamachi”
Iasi CultISID
Liceul Tehnologic ,,Valeriu
Braniște” Lugoj
Lugoj Forța Braniște
Scoala Superioara Comerciala Nicolae
Kretzulescu
Bucuresti ATHENA
Liceul Tehnologic Toma Socolescu Ploiesti Memoistoria locală
Liceul Voltaire Craiova Echipa Voltaire
LICEUL NATIONAL DE INFORMATICA ARAD THE DMB SIGNALLERS
Colegiul 
Naţional „Cuza Vodă ”
Husi „Aripi  să zbor”
Liceul Tehnologic Valeriu Braniste Lugoj G.I.C.O Team
Liceul Tehnologic Valeriu Braniste Lugoj W.H.Y.
Liceul Teoretic com. Peciu Nou com. Peciu Nou Invincibili!
COLEGIUL ECONOMIC DELTA DUNĂRII TULCEA RAFE
Liceul Tehnologic Transilvania Deva Deva FIBOO – Fapte și Idei Bune
Oriunde Oricând
LICEUL TEORETIC „GRIGORE TOCILESCU” MIZIL TOCILESCU POWER
Colegiul Național Nicolae
Bălcescu
Brăila Future
Colegiul National “Dimitrie
Cantemir”
Onesti Holly Jolly
LICEUL TEHNOLOGIC ”IORDACHE GOLESCU” GĂEȘTI EUROTEAM
Liceul Tehnologic ,,Valeriu
Branişte”
Lugoj 4 Stars for UE
Colegiul Național ,,Silvania” Unirii,nr.1, Zalău Pluribus
COLEGIUL NATIONAL “MIRCEA
ELIADE”
REȘIȚA “RAINBOW”
COLEGIUL NAȚIONAL ”VASILE
ALECSANDRI”
BACĂU ECO MONDIA – CNVA
Liceul Tehnologic ,, Ioachim
Pop”-Ileanda
Ileanda GREEN GIRLS
Liceul Economic Virgil Madgearu Constanta LEVM
Colegiul Tehnic Ion D.
Lăzărescu
Cugir Europa IDL
LICEUL TEHNOLOGIC DIMITRIE BOLINTINEANU BOLINTIN  VALE, GIURGIU TINERII ANTREPRENORI
Liceul Tehnologic Economic ,,Virgil
Madgearu”
Iasi EcoFinders
Colegiul Național Pedagogic Regina
Maria Deva
330065 ALL FOR ONE
Colegiul National “Vasile Alecsandri”
Bacau
Bacau Teen Titans
Colegiul Național “Cuza
Vodă” Huși
Huși SmART
Colegiul Tehnic ” Petru Poni” Roman Roman Luptători pentru libertate
Colegiul National “Ferdinand
I”
Bacău Ingerii Patrimoniului
Colegiul Național Pedagogic
Constantin Bratescu
Constanta Together for souls
Colegiul Național “Cuza
Vodă” Huși
Huși For all
Liceul Tehnologic Toma Socolescu Ploiesti Peace Builders
COLEGIUL NAȚIONAL ”VASILE
ALECSANDRI”
BACĂU ECO MONDIA – CNVA
Școală Profesională Sf.
Stelian
Botosani Curioșii
Liceul Tehnologic “Anghel
Saligny”
Bacāu Demos
Colegiul National “Dimitrie
Cantemir”
Onesti Mighty Mice
LICEUL TEORETIC I”OAN SLAVICI” Panciu Vocea LIS-enilor
Colegiul Tehnic Valeriu Braniste Lugoj Lugoj crafters guild
LICEUL TEORETIC JEAN MONNET BUCUREȘTI ECOMONNETIȘTII
Colegiul Național ”Gheorghe
Șincai”
Baia Mare Internauții
Colegiu Tehnic Constantin Brancusi Orasul Petrila Nature Guards
LICEUL„VOIEVODUL MIRCEA” TÂRGOVIȘTE-DÂMBOVIȚA DACII LIBERI
Liceul Teoretic Ghelari Ghelari jud.Hunedoara Kepa absolut
Liceul Tehnologic Marmatia Sighetu Marmaţiei Creativii
Liceul Borșa Borșa, Maramureș FLOARE-DE-COLȚ
Școala Gimnazială Sarasău Sarasau Șoimii
Liceul Teoretic German Johann Ettinger Satu Mare Die Endgegner
Colegiul National de Informatica
“Matei Basarab”
Ramnicu Valcea InCREDere
Seminarul Teologic ” Sf.
Gheorghe”
Botosani Made for win
Colegiul Mihai Eminescu Bacău Exploratorii
Liceul de Arte Plastice ,, Nicolae
Tonitza”
Bucuresti Geografia Altfel
Colegiul Național “Constantin
Carabella”
Târgoviște Cititorii carabelliști
Colegiul Național
,,Roman-Vodă”
Roman, județul Neamț Karma
Colegiul National Ion Luca Caragiale Bucuresti SocialEvo
Liceul 
Teoretic Gheorghe Munteanu Murgoci Măcin
Măcin Măcinenii
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BISTRIȚA BISTRIȚA ECOADOLESCENT
COLEGIUL NAȚIONAL „OCTAVIAN GOGA„ MARGHITA GOLDEN TEAM
Spiru Haret Tecuci Veverițe în acțiune